Klub LOK Wigry istnieje pod swoją nazwą od roku 1998 i od początku prężnie rozwijał strzelectwo sportowe, zarówno wśród dorosłych jak i młodzieży.

Do niedawna był jedyną instytucją, w naszym mieście, która pozwalała na uprawianie tego sportu, więc chociażby z tego powodu jest kojarzony przez Suwalczan. Przez lata Klub był organizatorem i współorganizatorem wielu imprez dedykowanych mieszkańcom naszego miasta, które zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dzięki zaangażowaniu Pana Kazimierza Jakimowicza, byłego prezesa, a obecnie członka honorowego Klubu działalność ta aktywowała różne środowiska, głównie te, które wymagają szczególnej uwagi
i troski, czyli seniorów i młodzież.

W 2020 roku zmienił się zarząd KS LOK Wigry. Klub w dalszym ciągu realizuje cele statutowe, wynikające z funkcjonowania w strukturach Ligi Obrony Kraju, ale mamy też swoje nowe pomysły, które chcemy wprowadzić w życie.

Naszym celem jest połączenie tradycji z nowym, poprzez rozszerzenie działalności Klubu. Zależy nam na promowaniu strzelectwa sportowego, jako jednego ze sportów obronnych. Nasi członkowie maja możliwość kultywowania swoich zainteresowań w ramach wewnątrzklubowej rywalizacji. Ci którzy czują się na siłach strzelają w zawodach organizowanych na terenie całego kraju i poza jego granicami.

W naszym gronie są również pasjonaci dysponujący niebanalna wiedzą na temat wojskowości, broni oraz historii ogólnie. Co więcej kolekcjonują oni broń, więc jest możliwość zobaczenia, dotknięcia różnych ciekawostek militarnych, od broni czarnoprochowej począwszy na współczesnej kończąc. Chcemy żeby strzelectwo zaistniało w świadomości społecznej, jako bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu lub wręcz, jako dobry pomysł na aktywność sportową.

Mamy możliwość wprowadzenia chętnych w arkana strzelectwa, a już strzelający, posiadający odpowiednie uprawnienia mogą skorzystać z naszych strzelnic. Jeżeli jednak pojawią się chętni możemy umożliwić im rozwijanie zainteresowań w dziedzinach niezwiązanych ze strzelectwem. Taką ofertę również mamy w planach i będziemy ją kierowali głównie do młodzieży.

Dołożymy starań, aby młodzież szkolna z Suwałk i okolic mogła spróbować swoich sił w strzelectwie, nie tylko w strzelaniu tarczowym, ale również, na przykład, dynamicznym. Planujemy, aby nasi młodzi zawodnicy reprezentowali nasz Klub, a tym samym miasto w zawodach ogólnopolskich. Nie mamy czego się wstydzić, juniorzy z Suwałk strzelają na wysokim poziomie, a kilkoro rozwija swoje kariery sportowe w wiodących klubach, w Polsce. W związku z tym zależy nam na podtrzymaniu tego trendu. Idealną sytuacją byłoby dodanie strzelectwa sportowego do listy sportów wiodących w naszym mieście. Liczymy też na współpracę z rodzicami, Urzędem Miasta, wojskiem, policją, ale również z lokalnymi przedsiębiorcami czy też firmami. Myślę, że praca z młodzieżą może wykroczyć poza podziały, co zaowocuje lepszym efektem. Oprócz ogromnej satysfakcji będziemy mieli młodych ludzi bogatszych w szerokie kompetencje przydatne społecznie lub na rynku pracy.

pl_PLPolish